У Заводській ЗОШ I-III ступенів існує добра традиція на початку весни, зокрема, у березні проводити Тиждень дитячої книги. Цьогоріч окрасою заходів стала інсценізація казок "Червона шапочка", "Ріпка", "Коза-Дереза", яку провели класні керівники Галай Лариса Петрівна (2-А), Галай Лілія Володимирівна (2-Б), Вуїв Галина Дмитрівна (3-А). Учні талановито перевтілились на героїв улюблених казок, чим й потішили глядацьку аудиторію ...

   Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 року

   № 177 «Про припинення використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження «Універсальної десяткової класифікації» та наказу МОН України від 26.06.2017 року № 929 «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек» шкільною бібліотекою Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено такі заходи:

  • Вивчено таблиці УДК.
  • Розроблено робочу схему класифікації за УДК для систематизації документів.
  • Створено таблиці відповідностей робочої схеми класифікації УДК та класифікації ББК.
  • Замінено поличні роздільники відповідно основних таблиць УДК.
  • Внесено відповідні зміни в індексацію галузевої літератури.

      Екскурсія до бібліотеки  учнів 1-Б класу "Інтелекту України" зібрала малих і допитливих любителів книги.  Мета заходу  - ознайомити дітей з правилами користування бібліотечним фондом, виховати бережливе ставлення до книг.

  Година-реквієм про загиблих Героїв Небесної Сотні і нових - Героїв війни... У День Національної Гідності та Свободи У Заводській ЗОШ згадали про усіх, хто боровся за Незалежність України - воїнів ОУН,УПА, генерацію нового покоління , що у 2013-му і тепер віддають свої життя за свободу української нації. На заході представлений мистецький триптих робіт художника Степана Шевчука про Україну та її біль... Власні поетичні твори про Героїв Євромайдану декламувала поетеса Оксана Млодзяновська, презентувавши для нашої школи ще нову авторську книгу-пам'ять "Нас світло правди кріпить та єднає" ...

З 1 по 31 жовтня у Заводській загальноосвітній школі пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя», присвячений запобіганню небережливого ставлення людини до власного здоров'я, здоров'я рідних і близьких, соціально-психологічного здоров'я в цілому...
Одним із перших закликів берегти здоров'я, найбільше багатство, стала тематична книжкова виставка «Здоров'я дітей - майбутнє нації», проведена в бібліотеці школи, котра представила усе розмаїття наукових, художніх, публіцистичних праць про цінність здоров'я. 
Більш ґрунтовніше «Як не зашкодити собі та ближнім, як почуватись щасливим та що являють собою небезпечні шкідники здоров'я» - учні з цікавістю дізнались на годині класного керівника «Здорова людина - здорове суспільство».
Відкрита година-бесіда «Якісне харчування: безпека, якість, здоров'я», проведена групою продовженого дня на чолі з вихователем Камінською В.А. та бібліотекарем Кубасовою Л.С., наочно розповіла молодшим школярам, що шлях до здоров'я прокладається кожен день через якісну їжу, правильний режим дня.
Презентація книг «Здоров'я - найцінніший скарб. Бережи його» на основі ілюстрованих книг «Невидимий світ» видавництва «Аллатон», проведеної учнями 5-х класів, членами гуртка з української мови спільно із бібліотекарем школи для учнів початкових класів, розповіла про особливий світ - світ корисних та шкідливих бактерій, що є невіддільною частиною людського організму. 
Увінчали тематичний місячник конкурс плакатів і малюнків «Здоров'я сьогодні і на все життя», участь в котрому взяли учні середньої та старшої школи та фінальний флешмоб учнівської молоді «Здоровий спосіб життя. Модно! Престижно! Корисно!»...

       І знову до акції "Подаруй бібліотеці книгу"  долучились нові меценати -  Дідик Соломійка, учениця 2-Б класу, Закревська Ангеліна, учениця 3-Б класу та Соловей Люба,учениця 6-Б класу. Цікаві дитячі книги, подаровані дівчатами з власним автографом, стануть доброю знахідкою для малих читачів...

Акція "Подаруй бібліотеці книгу!" Привітаймо меценатів!

      Заводська ЗОШ багата на добрі традиції. Одна з них - загальношкільна акція «Подаруй бібліотеці книгу!». Учні школи, активні читачі бібліотеки, почасти приносять до книжкової скарбниці власні прочитані книги із домашніх бібліотек і дарують їх.

    Цьогоріч добрим меценатом для шкільної бібліотеки з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек стала учениця 10-го класу Вікторія Дмитрик, яка поповнила фонд бібліотеки дитячими книжками.  Новими надходженнями бібліотеки стали і поповнені відділом освіти Заводської селищної ради підручники для учнів 7 класу.

P.S. Тож, любий друже, якщо Ти читаєш ці рядки, безсумнівно також можеш долучитись до акції «Подаруй бібліотеці книгу» (звісно, з дозволу батьків!). Акція діятиме протягом цілого навчального року. Завдяки Тобі, Твого щедрого книголюбства, книжковий світ шкільної бібліотеки збагатшає, як і світ її захопливих читачів!!!

  Щорічна посвята в читачі малих та допитливих поціновувачів Книги знову додала в лави нових шукачів знань - учнів 2-А класу. Під керівництвом мудрих наставників - класного керівника Галай Лариси Петрівни та бібліотекаря Кубасової Люби Степанівни першу стежинку до пізнання Книги учні торували легко. Методами захопливої бесіди, книжкових ілюстрацій, цитат, новинок, другокласники ознайомились із бібліотечним фондом школи, навчились користуватись книжковою картотекою. Та, мабуть, найбільше, чого досягнули - впевнено й невимушено іти за покликом серця - вчитуватись в хоч і дитячі, та проте улюблені поетичні й прозові твори, пізнаючи усе багатство українського та світового мистецтва.

    Конкурс на кращого читця вірша про Україну відбувсь у Заводській ЗОШ 19 вересня цього року. У межах тематичного Тижня "Доля моя - Україна", присвяченого Національному відродженню та Незалежності української держави, спраглих презентувати свою декламаторську майстерність та власне поетичне чуття виявилось чимало талановитої молоді. Здебільшого - це учні молодших та середніх класів. З дивоглядною любов'ю до всього рідного, українського, школярі глибоко занурились у світ патріотизму, національної свідомості, зболеної та незітлілої пам'яті про українських героїв. Відтак, рядки за рядками, і перед журі постала ціла мозаїка українського слова, направду реального, направду чуттєвого...

Тиждень дитячої та юнацької книги

      З метою популяризації української мови й літератури, ознайомлення з її кращими зразками в Заводській ЗОШ пройшов Тиждень дитячої та юнацької книги, в якому активну участь узяли учні 1-11 класів, класні керівники, шкільна бібліотека, вчителі образотворчого мистецтва, музики, педагог-організатор.

   Першоетапно в читацькій круговерті відбулась Голосна читка оповідань талановитої письменниці Володимири Жуковецької, котру спільно з бібліотекарем провели учні 3-А та 3-Б класів (кл. кер. Кейно О. М. та Задорожна М. В.).

    Учні декламували правдиві твори авторки («Війна», «Стрільчик», «Марійка» зі збірки «Служи Україні»), що розповідають про життя галицьких дітей під час Першої світової війни. Виховна година воістину показала дітям, як треба любити Україну, зберігати народні звичаї, піклуватися про рідну неньку...

  Вікторина «Чарівне царство казок», проведена класними керівниками 2-А та 2-Б класів Клопот Х.І. та Камінською В.А. зі шкільним бібліотекарем охопила багатогранну милозвучність української народної мудрості, вкладеної у звукописи фантастичних героїв, подвигів і поразок. Добре кажуть, казка й об'єднює всі мрії в єдине ціле...

   Не залишились й поза увагою книжкові виставки, тематичні полички, рейди перевірок підручників, проведені з благодійною метою поціновувати та берегти найдорожчий скарб - книгу...

   Для учнів початкових класів спільно з вчителем початкових класів Камінською В. А., бібліотекарем та вихователем групи продовженого дня представлено книжкові читання та інсценізації творчості Леоніда Глібова, присвячені до 190-ї річниці від Дня його народження.

Літературно-музична композиція «Життєва зоря Тараса - Кобзаря», проведена для учнів старшої й молодшої школи  стала передзавершальним етапом Тижневих читань. Після цього ж читацька феєрія - літературно-музичне дійство «Мандруючи вулицями Закону, Моралі та Права», в якій талановиті учні 7-го класу... майстерно представили права людини...

Конкурс малюнків "Ми читаємо і малюємо"

    Взяли у ньому участь школярі 2-7 класів. Учні початкової ланки показали чудові результати - веселі, яскраві, захоплюючі роботи з пензлем на папері. Серед учнів середньої школи переможцями стали Катерина Пригар, Вікторія Штурма (5-Б), Петро Лукачик, Микола Процюк (6 кл.), Софія Чекурлан (7 кл.).

Життя Україні - серце дітям

      Учасниками святкового заходу стали учні 4-Б, 5, 6, 7 класів, а також учні початкових класів з групи продовженого дня, у виконанні яких почуто дитячі вірші української письменниці Іванни Блажкевич Жінка непростої долі зуміла по-справжньому виховувати в людей почуття національної гідності, боролася не лише за право викладання українською мовою в школах, а й право функціонування рідної мови в повсякденному житті.


           

          


Книжкова лікарня 

 Інформаційно-моралістична бесіда "Книжкова лікарня", проведена з учнями 2-Б класу наповнила серця дітей любов`ю й шаною до рідної книги. Разом з бібліотекарем школи Кубасовою Л.С. та вчителем-методистом Дячок Г.П. учні дізнались про спражнє значення книги в житті кожної людини, її моралістично-освітнє наповнення та роль, котру вона виконує щодень у місійній практиці. 

     Під час заняття діти ознайомились із основними елементами книги, навчились діагностувати стан  книги,  виписувати рецепт на ліки "хворій"  книзі.   У підсумку проведено практичне  заняття "ремонту книги".  

Посвята в читачі

   Урочиста посвята в читачі учнів 2-А класу відкрила інформаційні ази співпраці з книгою. Читання, розмова й презентація казкових героїв об`єднала цікаві погляди школярів, залюблених в книгу.

Ключик книжкових знань

    Справжнє захоплення світилось в очах малечі під час урочистої посвяти в читачі, котру підготувала класний керівник 2-Б класу Дячок Г.П. Під дружні оплески учнів та батьків-глядачів учасники посвяти продемонстрували чудове декламування  віршів, виконання пісень, загадок та прислів'їв про найкращого і незамінного друга- книгу. Кульмінацією заходу стало знайомство учнів із Королевою книг та казковими героями...

Фотоконкурс "Дитина і книга" 

  Фотоконкурс "Дитина і книга", проведений в приміщенні бібліотеки Заводської ЗОШ учнями 8-11 класів, об`єднав спраглі серця любові до рідної книги... Найкращими виявились представлені фотокартини учениці 11 класу Гикавої Вікторії, фоторепортера-аматора,активної учасниці багатьох масових заходів навчального закладу.


        Бібліотечний урок

  Бібліотечний урок "Каталоги та картотеки" провели учні 4-Б класу на чолі з класним керівником Галай Л.П. та бібліотекарем Кубасовою Л. С. У світі, де кожна книга має свого автора та роки видання, школярі поділились власними вподобаннями улюблених казок та письменників.

Літературний ранок "Читацька скарбничка Марійки Підгірянки"

 "Читацька скарбничка Марійки Підгірянки" - під такою назвою літературний ранок поетичного пізнання вперше провели учні групи продовженого дня разом з вихователем Камінською В. А. та бібліотекарем Кубасовою Л. С. Про творчу спадщину української письменниці, гідно представленої в золотому фонді дитячої літератури, малеча не тільки талановито розповіла, а й наочно презентувала зіграними ролями. 

Колобок на новий лад 

    "Колобок на новий лад" - інсценування української народної казки, добре витриманої в дусі сучасного та минулого, представлено для учнів початкових класів Заводської ЗОШ. Талановиту акторську майстерність під проводом класного керівника Галай Л. П. та бібліотекаря Кубасової Л.С. продемонстрували  учні 4-А класу.

Леся Українка - поетична квітка України

    В Заводській ЗОШ I-III ступенів серед учнів 4-А класу відбулась літературна бесіда-проект «Хотіла б я піснею стати», приурочена 145-ій річниці від Дня народження видатної письменниці Лесі Українки. Учні разом із студенткою Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського К. В. Брестовською представили розмаїтий світ Лесиних віршів та казок, втілений в життя звичаєвого українського суспільства. Поетичними рядками, уривками із життя Лесі, школярі майстерно та швидкісно презентували відомі твори письменниці, аналізували головних героїв, характеризували творчість... Акомпонувала патетичним декламаціям мелодійна гра на бандурі учениць Заводської школи мистецтв Шпаковської Христини та Скарлош Вероніки. Книжкову виставку видатних творів Лесі Українки для учнів класу презентувала бібліотекар школи Кубасова Л. С., котра розповіла про основні видання Лесиних творів. Завершальні слова вдячності та захоплення мовила класний керівник Галай Л. П.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" мав на меті глибше розкрити для дітей творчий світ видатного педагога Василя Сухомлинського ( 100- річчя від дня народження). Протягом місяця шкільна бібліотека пропонувала вихованцям різноманітні заходи, спираючись на багату спадщину "вчителя від Бога" . Це і тиждень родинного читання " Я прочитаю тобі казку", і голосна читка улюблених оповідань та казок " Стежками любові та добра". Своє бачення героїв творів В.Сухомлинського діти відтворили в ілюстраціях, виставка яких справила неабияке враження. Великий інтерес в учнів, учителів, батьків викликала виставка учениці 11-класу Валерії Горюнової "Творча особистість - майбутнє нації". Гучним акордом пролунало літературно-музичне дійство "Хвала вам, нащадки, великого педагога від Бога..."

Тиждень дитячої книги, організований шкільною бібліотекою, - це час, коли можна не просто поринути у світ казок, легенд та переказів, а ще й стати на якусь мить казковим героєм. Серед запланованих та проведених заходів особливо запам'яталось дійство - інсценізація казок та оповідань: " Коза-дереза", "Рукавичка", "Червона шапочка", " Колобок", " Пшеничний колосок", "Бабусина пригода" О.Олеся , яку провели класні керівники Клопот Х.І., Галай Л.П., Галай Л.В. , Вуїв Г.Д., Фартушинська Г. М., Васильчик О. В. До дійства долучились і батьки, підібравши дітям-акторам яскраві сценічні костюми.

  З 1.10 по 31.10 тривав Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Бібліотека- Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня", протягом якого учні мали чудову можливість долучитись до різних заходів.
Цікаво проходив шкільний читацький марафон; учні вболівали за свої команди на бліцтурнірі "Чарівне царство казок", а флешмоб "Школа з книжкою" захопив у свій полон учнів молодших класів.
Активно проявили себе юні читачі і під час дня бібліотворчості "Читаємо і малюємо", і на виставці саморобок "Світ моєї фантазії".

Бібліотечний урок: Екскурсія в бібліотеку. Посвята в читачі


Це один із вирішальних моментів у процесі залучення молодших школярів до бібліотеки. Заохоченням до відвідування шкільної бібліотеки є щорічна "Посвята у читачі" учнів 2-х класів.

Цінні різдвяні подарунки 

Цінні різдвяні подарунки для шкільної бібліотеки від авторів: Петра Дараманчука, Уляни Мудь та спонсорська допомога від вчителя школи Рущак Ольги Степанівни 

Петро Дараманчук -талановитий прозаїк, автор романів "Мрійні небокраї", "Час демона", "Спадкоємці всесвіту", тричі дипломант Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" у номінації "Романи". З 2019 року член Національної спілки письменників України.

Уляна Мудь (Квасниця), випускниця нашої школи, автор книг "Народження людини", "Навчання любові" -член літературно-мистецького клубу "Золота троянда", за фахом і покликанням лікар-акушер-гінеколог.

     Можливо завдяки повісті "Лакуска" багатьом стане зрозумілішою трагедія лемків, яких переселили з рідних місць. А ще читачеві цікаво буде подивитись очима автора на проблеми сьогодення, надихнутися його оптимістичною вірою в краще майбутнє рідної держави та її громадян.

Спонсорська допомога для учнів початкових класів від вчителя закладу

Захоплюючий етап "Літературною стежиною" під час проведення уроку-квесту "Стежинами рідної землі"

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати