З перших днів заснування бібліотечного фонду, тобто з 24.09.1979 року по сьогоднішній день бібліотекарем працює Кубасова Люба Стефанівна...

Під час декретної відпустки цю посаду займала Мельничук Ольга Дмитрівна, яка на даний час працює вчителем математики.

У перші ж дні роботи бібліотеки було прийнято партію книжок, серед яких перша - "Кобзар" Т.Г.Шевченка. Протягом вересня-грудня 1979 року фонд бібліотеки- 233 книги на суму 66.90 рублів. Найбільше літератури було отримано протягом 1980-1983 років.

У січні 1980 року бібліотеці було надано спонсорську допомогу від цукрового заводу у сумі 502.03 рублів.

Книжковий фонд був наповнений соціальними повістями та романами українських письменників ХІХ-ХХ століть. Забезпеченість програмовою літературою становила сто відсотків. У бібліотечному фонді знаходились портрети українських, російських та зарубіжних письменників, різноманітна методична література для вчителів, карти. Бібліотека отримувала спеціальні збірники для позакласного читання, особливо забезпечені цією літературою були учні молодших класів. Це збірники: "Райдуга", "Джерельце", "Струмочок", "Криничка", казки народів світу, українські народні казки, російські народні казки, казки народів СРСР.

До 1980 року безкоштовними підручниками були забезпечені всі учні та вчителі школи. Поступово вводився термін зберігання підручників: три, чотири, п`ять років. Підручники списувались і передавались у навчальні кабінети як роздавальний матеріал. Підручниками могли користуватись і ті випускники, яким необхідна була навчальна книга для вступу в інші заклади.

З метою кращого збереження підручників школа включилась у республіканський огляд-конкурс "Живи, книго!" Були розроблені відповідні заходи. Класи-переможці нагороджувались призами, перехідними вимпелами.

За стан та ведення підручників у кінці кожної чверті в класних журналах та щоденниках виставлялись оцінки. Спеціальними комісіями, очолюваними дирекцією школи, проводились рейди-перевірки збереження підручників. Результати таких перевірок повідомлялися на стенді, зборах, робочих лінійках по школі, шкільному радіомовленню.

У 1981 році колектив школи нагороджений Почесною грамотою за участь в республіканському конкурсі на краще збереження навчальної книги.

1991 рік. Україна стала незалежною державою. Шкільна бібліотека стає центром національного відродження в школі, кабінетом № 1. Бібліотечний фонд поповнився працями Д. Яворницького, М. Грушевського,П.Дорошенка,М.Аркаса, В.Винниченка, М.Підгірянки та ін. Але надходження літератури здійснюється дуже рідко. Із зміною політичної ситуації в країні змінюється і наочна агітація в бібліотеці. Тематика книжкових виставок набула нового забарвлення:

"Скарбниця нашої духовності",

"Письменники України - жертви сталінських репресій",

"Ти наше диво калинове,

Кохана українська мово..."

"Скорботний календар української мови та ін."

Різко змінилося ставлення держави до наповнюваності бібліотек підручниками. З 1996 року введена 20 % плата за користування підручниками. Знизилося також надходження літератури.

Найголовнішими завданнями сучасної шкільної бібліотеки є:

поповнення та комплектування книжкового фонду літературою, необхідною для навчально-виховного процесу, періодичними виданнями для дітей, вчителів, довідковими і бібліографічними посібниками;

формування високої мовної культури, утвердження принципів загальнолюдської моралі.

Книжковий фонд шкільної бібліотеки станом на 1.10.2010 року нараховує 16101 книга. З них 8793 книг галузевої та художньої літератури, 7308- підручників, якими користуються 346 читачів, в тому числі: 304 учні, 38 вчителів, 11 батьків.

Аналіз роботи бібліотеки дозволяє зробити висновок, що проводиться певна робота по залученню учнів до читання.

Основні показники роботи: книговидача -5111, читаність-15, книгозабезпеченість- 26, середнє відвідування- 11, обертання книжкового фонду - 0,6, кількість відвідувань- 3909.

Виховання бережливого ставлення до книги - не лише економічна потреба суспільства, а й, насамперед, моральне формування особистості.

Школа щорічно займає призові місця в районному етапі Всеукраїнської акції "Живи, книго!"

У 2009 році управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації винесло подяку бібліотекарю Кубасовій Л.С. за активну участь у Всеукраїнському конкурсі "Шкільний бібліотекар 2009 року", за участь у Всеукраїнському конкурсі «Живи, книго!» у 2010 році нагороджено дипломом.

Протягом 2009-2010 років учні школи 6-7 класів прийняли активну участь у Всеукраїнському конкурсі "Найкращий читач України". Переможцями у шкільному турі конкурсу стали учні: Савіцька Тетяна (6-А кл), Данилишин Іванна (7-А кл.), Мацишин Юлія (7-Б кл.)-2009 рік, та Цьомик Оксана (6 кл), Гевко Юлія (7-А кл) - 2009- 2010 р. і були делеговані учасниками відбірного туру до районного етапу змагань. Савіцька Тетяна (2009 р.) та Цьомик Оксана (2009-2010) прийняли участь у районному конкурсі.

Учні школи стали учасниками Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє", фотоконкурсу «Вишиванка мені до лиця».

Вже стало традицією у школі щорічно проводити бібліотекою спільно з педколективом Тиждень книги. Різножанрові заходи з нагоди книжчиних іменин готують учні 1-11 класів: інсценізацію творів, казок, конкурси малюнків, ранки,подорожі, конкурси читців, виховні години та ін.

Кажуть, книга - найкращий подарунок. Таким приємним подарунком для читачів стали видання "Сакральні пам`ятки Тернопільщини" та "Протичовновий корвет "Тернопіль", співавтором яких є випускник школи, військовий історик, співробітник обласного архіву Ігор Крочак. А мешканка селища Заводське, сімейний лікар Чортківської центральної районної лікарні Оксана Марущак, збагатила бібліотеку книгою "Родина, родина- від батька до сина..." Цікавим для поціновувачів слова буде й роман Петра Дараманчука "Мрійні небокраї". У вересні 2009 року він став дипломантом літературного конкурсу "Коронація слова". Але найціннішим є книги від учнів 1-5 класів, які в рамках акції "Подаруй бібліотеці книжку" збагатили фонд книгозбірні дитячими виданнями.

Хочеться вірити, що в найближчий час ми вийдемо з економічної кризи, фонд бібліотеки поповниться новими книгами та сучасним бібліотечним обладнанням. В час масової комп`ютеризації бібліотека все-таки залишиться важливим провідником інформації. Ми всі повинні бути вдячні книзі, вона заслуговує на це.

Ось як писав Тарас Григорович Шевченко про книгу:

"Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги".

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати